Propunere!!!

Daca aveti ideei noi pentru a imbunatatii serverul le puteti face publice aici.

Propunere!!!

Postby Alessya » Thu Aug 09, 2018 1:38 pm

Buna dragi colegi. Azi m-am hotarat sa va fac o propunere zic eu BUNA..
De mult ori sunt player-i care intra cu "COD" si dam ban,dar degeaba ca tot intra "IP DINAMIC"
Propun ca adminii ce au Semi-Gods in sus sa aiba acces la fface.. Poate asa ii potolim si nu o sa mai faca abuz. Rog si pe WDA sa se gandeasca bine la propunere. Cine este Pro sau Contra ??
Alessya

Re: Propunere!!!

Postby schioparnogu' dreaku » Thu Aug 09, 2018 2:19 pm

corelarea accesului la comenzi in functie de grad/vechime este stabilita demult, si nu degeaba.
schioparnogu' dreaku

Postby Allview | KenT » Thu Aug 09, 2018 3:33 pm

A fost problema cu comanda fface,daca imi aduc aminte bine in trecut avea acees de la grad Moderator cand erau deschise toate cele 3 servere, si majoritatea cei care erau admini la vremea respectiva foloseau comanda fface si nu deadeau ban dupa ce foloseau comanda fface (amx_addban ....), porma cand un player facea contestatie nu stiam cine a dat banul si apareu probleme, doar cei care aveau acces in server putea sa vada cine a folosit comanda fface. Porma sa scos comanda.

Eu zic ca este foarte bine cum e acu, daca tu dai ban pe ip (3 zile) (si el are ip dinamic) dai ban si pe steam_id (5 zile).

Daca folosim majoritatea comanda si nu dam ban dupa ce o folosim o sa iasa probleme si iar o sa pierdem playeri

Concluzia sunt CONTRA
Allview | KenT

Postby Alessya » Thu Aug 09, 2018 4:27 pm

fface se poate folosii doar pt chestiile de genul ,adica cand nu poti da ban la cineva,nu sa abuzam de fface,dar cum credeti voi. Se poate face frumos o regula si nu cred ca va face cineva abuz de fface.
Alessya

Postby WDA » Thu Aug 09, 2018 5:24 pm

Dar sunt mai multe destroy-uri , nu neaparat fface. De exemplu si semiownerii au acces la exterminate . Tot asa poti baga un destroy si la un grad inferior , insa tot degeaba e . Ajuta putin dar nu semnificativ . De destroy se poate feri usor , dar de ban nu
Macar ca-i ia timp pana reseteaza rutherul si tot e ceva , decat sa dai destroy si sa vezi ca nici macar nu-l scoate de pe serev.
WDA
Site Admin & Server Owner

Postby taica_ion » Thu Aug 09, 2018 6:30 pm

Ideea nu e rea...dar avem admini destui cu grad mare...banul este sfânt...cu exterminare vor apărea numai contestatii fara ban...at ce facem?si eu as vrea acces la comanda suprema dar nu am grad mare.oare dc?ca sunt o lepră si mie lene sa postez banuri...ca aveam gradul demult necesar pt destroy..sau mai este o variantă.cotizam cu bani si ne luam grad.asa ajutăm si serverul.pt întretinerea lui!!!
taica_ion
Server Owner

Postby WDA » Thu Aug 09, 2018 7:16 pm

Daca stie sa se fereasca , atunci se poate feri de orice destroy....si vezi cum ramane pe serv razand de tine. "Doar atata poti ?"
WDA
Site Admin & Server Owner

Postby SkUll » Sat Aug 11, 2018 12:25 am

Salut ideea nu este rea a mai fost și în trecut sub numele de "amx_wda" , consider ca dacă s-ar adaugă doua sub-puncte în regulament în genul : "Adminul care folosește destroy pe un player fără a da și ban pe ip și steam-id este sancționat cu un avertisment " și "Adminii care folosesc comanda destroy din motive banale sunt sancționați cu un avertisment , aceasta se folosește doar în cazul codațiilor și a playerilor care încerca să demigreze comunitatea/adminii"
Wda poate decide gradul de la care vom avea acces la comanda , în plus o sa devină și o mica competiție intre noi sa fim mai activi și sa avem acces la comanda.
Dupa ce ati luat admin trebuie sa fiti activii pe forum:
-raspundeti la reclamati si la contestatii
-votati serverele (cs1,cs2,cs3)
-raspundeti la cereri de admin
-pro/contra + conditia nr.1(demo cu player respectiv)
In orice loc oricine ai fi , pun la bataie tot ce am , dar nu imi trada si nu-mi gresi , ca sunt pui de OLTEAN..
SkUll

Postby Alessya » Mon Aug 13, 2018 10:03 am

Corect Skull, sunt de aceiasi parere ca ar fi toti adminii mai activi. Decizia ii apartine doar lui WDA :)
Alessya

Postby TsM » Tue Aug 21, 2018 1:43 am

Comanda amx_wda ar trebui sa fie inca pe server din cate imi aduc aminte , cand am bagat fface amx_wda inca era dar i se poate schimba gradul si aceea era o comda foarte buna .
Cupa WdaZone => https://youtu.be/k6lej7aaMqE
https://youtu.be/JgWdV-Lh7WA

WDAzone >>> www.facebook.com/WdazoneRomania
TsM
Server Admin

Next

Return to Propuneri si Sugestii