BAN

Daca aveti ideei noi pentru a imbunatatii serverul le puteti face publice aici.

BAN

Postby SK3R » Thu May 26, 2016 1:37 am

Salut colegi!!
Am o nelamurire si o propunere!

Daca sunt 3 codati pe servar si unul dintre ei are aim vizibil si este doar un singur admin pe servar cum procedam sa il scoatem cat mai repede dupa servar?? stiind ca mai avem 2 posibili codati la care ne trb demo neaparat pt ca nu este vizibil!! (cel mai repede i am da ban fara demo) ..dar daca vine dupa cu reclamatie si nu aveam ce dovada sa punem?!?
Sa zicem ca eu sunt demo on pe xxx si ma chinui de cateva runde sa prind ceva si intra yyy cu speed si aim ce fac doar nu opresc demo pt ai face lui yyy demo

Propun ca dupa 10 seara sa fie interzis sa dai kick la vrun player ,indiferent ca e afk sau sta in baza la panda..cu acel kick pe care il dam suntem cu un player in minus si cu toti vrem sa fie comunitatea populata si seara ..eu unu stau pana la 3 4 noapte si sincer nu prea am cu cine juca !!

BAFTA !!!!
SK3R

Re: BAN

Postby WDA » Thu May 26, 2016 2:20 am

App de ban.... trebuie sa stim ca de foarte multe ori dai bad degeaba , pt ca-ti intra dupa 1 min . Indiferent pe ce timp dai.
Problema este ca fiind singurul admin pe serv si-ti intra un evident codat ...ce sa faci ? De regula acesti retardati nu fac contestatie sau reclamatie. Dar tu ca admin , poti sa dai drumu la un demo , chiar si cu o singura faza. Altceva ca sa fii corect cu playerii , nu vad ce ai putea face conform regulamentului nostru.
Se poate modifica regulamentul la ceree mai multor admini capabili , dar la ce folos ? Pt ca banezi ip-ul nu codatul . Codatul intra peste 30 sec inapoi daca chiar e nesimtit si chiar este pt ca de nesimtiti e vb. Ai facut un pui de demo prima data ....apoi esti liber sa-i dai si sex oral daca mai sta. (vezi sa nu te muste ).

Daca exista alta ideea mai buna , rog a fi expusa .
WDA
Site Admin & Server Owner

Postby Jam3sB0nd[;X] » Thu May 26, 2016 8:07 am

II.21. Doar ownerii au dreptul de a bana fara dovada (demo, poze, etc). Restul adminilor fiind obligati sa demonstreze motivul banului!

A mai fost pusa problema asta.. s-a dat mana libera si s-a facut prea mult uz de libertate!
Poti face un singur demo cu toti.. la cel cu cod vizibil.. o faza e de ajuns!
Cea mai mare plăcere e să-ţi distrugi duşmanii şi să-i fugăreşti, să-i sărăceşti de bogăţii, şi să-i scalzi pe cei dragi lor în băi de lacrimi.
Eu sunt pedeapsa lui Dumnezeu. Dacă n-aţi fi comis păcate atât de mari, Dumnezeu nu v-ar fi trimis o astfel de pedeapsă.
Jam3sB0nd[;X]

Postby SK3R » Thu May 26, 2016 9:13 am

De regula nu fac contestatie, dar s a intamplat sa se faca chiar daca ei stiu ca au jucat cu ajutoare ei tot fac si stiti asta!! Eu recunosc am mai dat la cei cu speed ban fara demo,ce se intampla daca acel player facea reclamatie?o sugeam..dar vb lu wda degeaba ii dai ban ca dupa 1 minut ti a intrat iar pt ca acum restartezi modenu si gata banu!! Cel mai sigur pt jegosii din astia destroy si dupa ban, dar nu toti avem acces la destroy , alta soluție stiu ca nu e dar am vrut sa pun problema sa vad cee ziceti si voi..
SK3R

Postby SK3R » Thu May 26, 2016 9:20 am

Jam3sB0nd[;X] wrote:II.21. Doar ownerii au dreptul de a bana fara dovada (demo, poze, etc). Restul adminilor fiind obligati sa demonstreze motivul banului!

A mai fost pusa problema asta.. s-a dat mana libera si s-a facut prea mult uz de libertate!
Poti face un singur demo cu toti.. la cel cu cod vizibil.. o faza e de ajuns!

Sunt total de acord cu demo pt ca daca nu ar exista asta ne am face toti de cap si nu ajungem nicaieri asa...regulile sunt de baza intr.o comunitate si pt asta imi place wdazone ..si sa fie incredere intre admini si interes fata de comunitate !!
SK3R

Postby Jam3sB0nd[;X] » Thu May 26, 2016 9:45 am

SK3R wrote:De regula nu fac contestatie, dar s a intamplat sa se faca chiar daca ei stiu ca au jucat cu ajutoare ei tot fac si stiti asta!! Eu recunosc am mai dat la cei cu speed ban fara demo,ce se intampla daca acel player facea reclamatie?o sugeam..dar vb lu wda degeaba ii dai ban ca dupa 1 minut ti a intrat iar pt ca acum restartezi modenu si gata banu!! Cel mai sigur pt jegosii din astia destroy si dupa ban, dar nu toti avem acces la destroy , alta soluție stiu ca nu e dar am vrut sa pun problema sa vad cee ziceti si voi..

Si pt destroy au fost discutii..! Unii au facut prea mult uz de aceasta comanda.. si s-a luat o decizie ! Eu nu am patit sa dau ban si sa imi intre iar ! poate 1 data sau de 2 ori in ctv luni!
Cea mai mare plăcere e să-ţi distrugi duşmanii şi să-i fugăreşti, să-i sărăceşti de bogăţii, şi să-i scalzi pe cei dragi lor în băi de lacrimi.
Eu sunt pedeapsa lui Dumnezeu. Dacă n-aţi fi comis păcate atât de mari, Dumnezeu nu v-ar fi trimis o astfel de pedeapsă.
Jam3sB0nd[;X]

Postby M|D » Thu May 26, 2016 5:38 pm

Ti-a raspuns WDA in ceea ce priveste codatii :
WDA wrote: Problema este ca fiind singurul admin pe serv si-ti intra un evident codat ...ce sa faci ? De regula acesti retardati nu fac contestatie sau reclamatie. Dar tu ca admin , poti sa dai drumu la un demo , chiar si cu o singura faza.

Pentru playeri care sunt AFK in joc ii treci spectator, nu ii lasi in joc pentru ca le strica jocul la ceilalti.

T.C.
Image
Image
Image
M|D
Server Admin

Return to Propuneri si Sugestii