Propunere reclama / forum

Daca aveti ideei noi pentru a imbunatatii serverul le puteti face publice aici.

Propunere reclama / forum

Postby Deea. » Thu Apr 07, 2016 12:02 am

Buna seara!
---
1
---
Dupa cum o spune si ”subiectul” acestui topic doresc sa propun o metoda de reclama prin Facebook. Din ce am cautat , WDAZONE are o pagina de facebook dar nu o mai administreaza nimeni (ultimul post fiind din 2013) , prin reactivarea paginii si postarea zilnica de mesaje avem posibilitatea de a atrage mai multi jucatori in comunitate!

Marea majoritate a jucatorilor de pe server facem parte din „generatia facebook” (inclusiv eu) in care o postare pe facebook ne atrage atentia si de ce nu ......ne convinge sa incercam anumite lucruri (in cazul nostru , sa jucam pe WDAZONE , si de ce nu sa ne apucam/reapucam de cs 1.6)

Pagina poate contine mici filmulete cu adminii WDAZONE in ”actiune” , diferite imagini editate special pentru o propaganda WDAZONE si asa mai departe!

Eu cred ca metoda ar da roade din cauza instinctului de „turma” , vizibil in societate ,

jucatorul Bombonel da like paginii noastre , bombonel are prieteni care vad ca aceasta a apreciat pagina noastra , acestia intra pe pagina , vad despre ce este vorba si vor incerca si ei
----
2
----
Propun adaugarea unui ”colt vesel” pe forum care sa aibe topicuri de genul ”ce melodie asculti in acest moment?” ”fazan” ”dedicatii muzicale” , „fotbal” , si asa mai departe.
pentru a atrage jucatorii pe forum / implicit pe server si pentru creearea unui forum mai „calduros” ----> automat jucatorii o sa fie indrumati sa mai lase un vot pentru serverele WDAZONE!

----
3
----
Propun sa se faca putina curatenie in "anunturile de o importanta majora"
motiv ->descongestionarea forumului

spre exemplu -> "100 Euro Recompensa" -> are ceva vechime si nu cred ca mai este de actualitate

PS: nu am gasit unde sa postez propuneri pentru forum , daca am gresit locatia rog un moderator sa mute topicul unde trebuie!

Va multumesc! :mrgreen:
Deea.

Re: Propunere reclama / forum

Postby HASH » Thu Apr 07, 2016 12:25 pm

Cine ți-a făcut o nedreptate nu rămâne cu o datorie față de tine, ci o pierdere față de el însuși
HASH

Postby TsM » Thu Apr 07, 2016 3:39 pm

Pe langa facebook care este administrat de mine mai avem si pagina de pe steam http://steamcommunity.com/groups/LWZ7 .+ reclama pe diferite grupuri de counter strike .
Cupa WdaZone => https://youtu.be/k6lej7aaMqE
https://youtu.be/JgWdV-Lh7WA

WDAzone >>> www.facebook.com/WdazoneRomania
TsM
Server Admin

Postby suprem5 » Sun Apr 10, 2016 11:00 am

PRO pentru propunerile Andreei si a lui Brown. Foarte frumos nuantate. :D
suprem5

Postby zepher93 » Mon Aug 08, 2016 7:29 pm

T.C